En Basit Şekliyle Yatak Odası Dekorasyonu

116
Paylaş
 

Dekorasyonda önemli olan sizin ne istediğinizdir. Hoşunuza giden, kişiliğinizi yansıtan her eşya ile her  şekilde ev, oda dekore edilebilir.  Odanızdaki eşyaları yenileyerek yada, evinizde kullanmadığınız, artık  işlevini yitirmiş eşyaları dönüştürerek odanızı dekore edip, odanızda değişiklik yapabilirsiniz. Ayrıca odada  değişiklik yapmak moralinizi de yerine getirecek, size enerji verecektir. Peki en basit şekliyle yatak odası nasıl dekore edilir?

Yatak odanızda dekorasyona ve değişikliğe ilk olarak, nevresim takımlarınızı değiştirerek başlayabilirsiniz.  Yeni nevresim takımları odanıza canlılık katacaktır.

 

Odanızın duvarına bir saat, tablo ve ayna asarak dekorasyona devam edebilirsiniz. Ayna odanızı daha geniş gösterecek, saat ve tabloda duvardaki boşluğu dolduracaktır.

Tahta, halat, vida ve matkap kullanarak, kendiniz yapabileceğiniz ve odada hem dekorasyonu tamamlayıcı, hemde eşyalarınızı koyabileceğiniz dekoratif raflar çok şık olacaktır. Ayrıca mdf  ile kendi masanızı, paletler ile de kendi yatağınızı yapabilirsiniz.

4

8Kendin yap çalışmalarından sonra, yere renkli bir kilim yada halı sererek dekorasyona devam edelim. Yerde halı yada kilim olmaması evde genellikle terliksiz dolaşan benim için çok rahatsız bir durumdur. Ayrıca halı yada kilim olmayan odada bana boş görünür. Tabi bu kişisel bir görüştür. Siz belki zemin döşemelerini kapatmak istemeyebilirsiniz.

Daha sonra, halı ve kilime uygun desenli yastıklar ile odada renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

Baş ucunuza bir komidin ve üstüne de bir gece lambası koyabilirsiniz.

Kalabalık bir evde yaşadığınızda, küçük bir odada kalabilirsiniz. Eşyalarınız da haliyle bu odaya sığmayacaktır. O halde odadaki duvarlardan birine uzun, altlı üstlü raflar yaparak, eşyalarınızı koyabilirsiniz.

Bu yazı 3565 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak