En Etkili Zayıflama Egzersizleri

Some rights reserved by MiamiFitnessTV
Paylaş
 

En etkili Zayıflama Egzersizleri

Sonbahar, yürüyüş ve fitness yaparak en etkili zayıflama egzersizlerini hayata geçirmek için mükemmel bir zaman diyebiliriz. Yazımızda etkili zayıflama egzersizlerinden, en önemlisi olan yürüyüşten bahsedeceğiz.

Yürüyüş; zayıflama egzersizi olmanın yanında, kondisyonunuzu artırmak ve moralinizi attırarak stresi yenmenin en kolay ve en iyi yollarından biridir. Tempolu bir yürüyüş ile kilometre başına 100 kalori yakabilirsiniz.

Yürüyüşe başlarken yanınıza bir arkadaşınızı alabilirsiniz. Arkadaş, aile veya bir grup yürüyüşü sizin zayıflamak için motivasyonunu arttırabilir. Yeni arkadaşlar edinebileceğiniz gibi köpeğiniz ile de açık havada egzersiz yapabilirsiniz.

Daha önce yürüyüş deneyiminiz yok ise hemen meydan okumamanızı öneririz. Eve yakın yerlerde yürüyüş yaparsanız çok daha rahat olacaktır. Asansör yerine merdivenleri kullanmak ve hayatın doğal akışına uymak en etkili zayıflama egzersizleri arasında yer alabilir.

Yürüyüş yaparken bir rotanızı olması gerekiyor. Rotanız sizi hedefe yönlendireceği için yorulduğunuz zaman durmaktan alıkoyacaktır. Ormanlar, parklar, plaj veya göl kenarları ideal bir yürüyüş egzersizi için alternatif oluşturabilir.  Yürüyüş egzersizi sırasında kendinizi kandırmadan dürüst olmanızda fayda var.

Arazi yapısı ve kilometre göze alındığında kendinizi iyi hissediyorsanız, yürüyüşe devam edin. Aksi bir durumda kendinizi zorlamanın size yarardan çok zararı olacaktır.

Ofis veya iş yerinize giderken yürüyüş egzersizi yapmak her zaman mümkün olamayabilir. Ancak toplu taşıma kullanıyorsanız araçtan bir durak önce inerek yürüyüş yapabilirsiniz.

Zayıflama egzersizleri yaparken internet faktörünü de etkin kullanmaya özen göstermelisiniz.

Bazı şehirlerde düzenlenen ücretsiz yürüme programları sayesinde kendinizi motive ederek, takım çalışmasına kanalize olabilir, yeni arkadaşlar edinebilir ve zayıflama adına çok değerli bir adım atabilirsiniz.

Egzersize başladığınızda kesinlikle bir amaç belirlemelisiniz. Amacınız içerisinde hedeflerin de yer alması gerekiyor. Örneğin: 10 dakika içerisinde 1.100 adım yürümeyi hedefleyebilirsiniz. İlk başlar için pek de zor olmayan bu hedef için kendinizi odaklayabilirsiniz.

5 ya da 7 gün civarı 10.000 adım yürümeyi hedeflemeniz sizin için ideal olacaktır. Hedeflerle yürüyüş veya egzersiz yapmanın zayıflamaya etkisini zamanla anlayacak ve göreceksiniz.

Some rights reserved by MiamiFitnessTV

Some rights reserved by MiamiFitnessTV

Ayrıca spor yaparak zayıflayan kişilerin anılarını ve taktiklerini izleyerek de, kendinize bir ilham kaynağı yaratabilirsiniz. İnsanların en etkili zayıflama egzersizleri hikayeleri sayesinde sizler de kendi hikayenizi yaratmak adına çok önemli bir adım atmış olacaksınız.

Yürüyüş Haricinde Evde Yapabileceğiniz Karın, Sırt, Kalça ve Bacak Egzersizleri…

Karın Egzersizleri

Sırt Egzersizleri

Arka Bacak ve Kalça Egzersizleri

Unutmayın ki zayıflama egzersizleri yanında beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir.

Bu yazı 648 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak