Ev Dekorasyon

salon dekorasyonu
Paylaş
 

Dekorasyon

Dekorasyon kelimesi yaşadığımızın alanların yeniden düzenlenmesi anlamına gelmektedir. Biz yaşam alanı olarak en çok evimizi kullandığımız için de Dekorasyon dendiği zaman Evimizde yapacağımız değişikler, düzenlemeler aklımıza gelir. Bireylerin evlerinde değişiklik ve düzenleme yapma istekleri  dekorasyon konusunun önem kazanmasına neden olmuştur.  Peki ev nasıl dekore edilir?

Dekorasyon‘ da en önemli hareket noktası kişisel zevkler ve imkanlardır. Her bireyin kendine özgü bir karakteri, tarzı olduğu içinde haliyle yaşam alanını da bu karakter, tarz doğrultusunda düzenleyecektir. Kimse kendi tarzını yansıtmayan, zevklerine uymayan ve gözüne hoş gelmeyen bir ortamda yaşamak istemez. Fakat bireyler yaşadıkları ortamı nasıl kendi zevklerine göre dekore edeceklerine de çözüm bulamazlar. Bu noktada eğer yardım alınmazsa Dekorasyon süreci tam bir fiyaskoyla sonuçlanır  yada şans eseri çok güzel bir Dekorasyon ortaya çıkar. Hayatta her zaman şanslı olamayabiliriz. Bu nedenle biz Dekorasyonu risk faktörüyle değilde garanti faktörüyle değerlendireceğiz. Sizlerin evinizde Dekorasyona başlamadan öncede, ne yapacağınızı bilmeniz, fikir edinmeniz ve örnek almanız açısından bazı bilgiler vereceğim ve seçtiğim model dekorasyon örnekleri ile evinizde görmek istediğiniz, sizi ifade eden dekorasyon tarzını bulmanıza yardım edeceğim. Öyleyse başlıyoruz…

Her bireyin kişisel zevkleri ve tarzı olduğunu söylemiştim. Bu nedenle evinizle ilgili en iyi kararı siz verebilirsiniz. Ben sadece size örnekler gösterip fikrimi söyleyebilirim.

İlk olarak sade dekorasyondan hoşlananlar için Sade Dekorasyon Örnekleriyle başlayalım…

SALON DEKORASYONU

  •  Sade bir ev dekorasyonunda 2 en fazla 3 renk olmalıdır. Örnekte, Beyaz- Mavi ve Tonları  ve Kahve Tonları ağırlıktadır. Perdeler odaya hareket kazandırmakta ve sadeliğin bir tık üstüne götürmekte de olsa fotoğraftaki salonumuz sade bir dekorasyona güzel bir örnektir. 
  • Sizde salonunuzda perdeleriniz ile yastıklarınızı aynı renk ve desende seçerek renk uyumunu sağlayabilirsiniz.

salon dekorasyonu

Some rights reserved by Davi Alexandre

MUTFAK DEKORASYONU

  • Beyaz mutfak dolapları ile krem rengi duvar renginin, granit mutfak tezgahı ve aynı desende fayanslar ile uyumu gayet sade ve şık bir mutfak dekorasyonuna örnektir. Ortama tek renk katan portakalların sarısı ve kırmızı kase.
  • Değerlendirebileceğiniz bir diğer sade mutfak örneğimizde;

YATAK ODASI DEKORASYONU

  • Odayı boğmamak için sadece yatak başlığının arka duvarına kaplanmış mor çiçekli duvar kağıdı, krem dolaplar ve mor yatak örtüsü ve nevresim takımı, mor renk küçük bir halı kısaca mor ve kremin muhteşem uyumunda sade ve şık bir yatak odası örneği. Bu yatak odasına krem ağırlıklı mor çiçekli bir perde mükemmel olabilir.
  • Bir diğer yatak odası örneğimizde siyahın asaleti ve beyazın sadeliği;
Bu yazı 3346 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak