İhtiyaçlara Yönelik Tasarımlar

fırın
Paylaş
 

Fenerli Terlik

Fenerli TerlikAmerika’da bir firmanın ürettiği, ayağa giyilir giyilmez yanan bu terlik karanlıkta önünüzü görmenize imkan sağlıyor. Elektrikler gittiğinde el fenerine ulaşana kadar yürüyeceğiniz yolda ayağınızı incitip, takılıp düşme ihtimalinizi ortadan kaldırıyor.

Fenerli Terlik

Fenerli Terlik

 

Çift Kişilik Şemsiye

Çift Kişilik Şemsiye

Çift Kişilik Şemsiye

 

Yağmurlu havalarda iki kişi bir şemsiye kullanmak zorunda kalmışsınızdır. Boşuna dememişler iki karpuz bir koltuğa sığmaz diye. İşte o misal bir şemsiye ve iki kişi az da olsa ıslanmaktan kurtulamazsınız. Şemsiyeler birbirine çarpacağı için, iki şemsiye kullanıp partnerinizle ayrılmakta istemiyorsunuz. Bu noktada çift kişilik şemsiye, ihtiyaca yönelik tasarım.

Fonksiyonel Fırın

Fonksiyonel Frın

Fonksiyonel Frın

Eve ne zaman kalabalık bir misafir gelecek olsa, hanımlar hemen telaşa kapılırlar. Öncelikle ne yapsam, daha sonra nasıl yetiştireceğim diye söylenip dururlar. Normal zamanda pasta börek konusunda kendilerini pek göstermeyen annelerimiz ve eşlerimiz, misafir geleceği zaman dünyanın en iyi aşçıları olarak karşımıza çıkarlar. Yaptıklarının tadına şaşıracağınız gibi yapılacak pasta, börek çeşidi de bizi bir o kadar şaşırtır. Hanımların işini kolaylaştıracak bir ürün, artık çok misafirler, bol çeşitler görmemiz sıklaşacak.

 

Panoramik Dikiz Aynası

Panaromik Dikiz Aynası

Panaromik Dikiz Aynası

 

Trafikte bir çok kazaya sebep olan kör nokta problemine çözüm olarak panoramik dikiz aynası, araç kullananların görüş açısını genişleterek daha güvenli şekilde trafikte seyretmemizi sağlıyor.

Telefon Şarj Kutusu

Telefon Şarj Kutusu

Telefon Şarj Kutusu

Yeni telefonların bir kısmının şarj aletleri çok kısa ve prizler yerden yüksekte olduğu için şarj esnasında telefonlar askıda kalıyor. Ya da şarj edeceğiniz prizin olduğu yerde telefonunuzu koyacak bir sehpa, masa yok. Sizde bu durumda telefonunuzu yere koymak istemiyorsunuz doğal olarak. Şampuan kutusunu kesip, dışını bir kağıtla kaplayıp bu probleminizi çözebilirsiniz.

Kaydırak Merdiven

Kaydırak Merdiven

Kaydırak Merdiven

Dubleks, tripleks evde oturup, merdiven inmeye üşenenler veya çocuklarının merdiven inerken düşmelerinden korkanlar için tercih edilebilir. Kaydırak varken hiç bir çocuk merdiven inmez ve düşüp bir yerlerini sakatlamaz diye düşünüyorum.

Masa Tenisi Kapı

Masa Tenisi Kapı

Masa Tenisi Kapı

Evinizde tenis masasını koymaya yer olmayabilir yada eşiniz dekoru bozuyor diye istemiyordur ama siz bu sporu çok seviyorsunuz, o zaman kapınızı bu şekilde yaptırıp sorununuzu çözebilirsiniz. Renginin yeşil olamasına gerek yok, ayrıca evinizin rengine uyumlu yaparsanız dekora da zıt düşmemiş olur.

Uzayan Priz

Uzayan Priz

Uzayan Priz

Teknoloji hayatımızın büyük bölümüne egemen durumda, yatağa bile telefonlar, bilgisayarlar giriyor. İşiniz yarım kaldı yada mesaj yazıyorsunuz, çok yorgunsunuz yatarak devam etmek istediniz ama şarjınız yok. Priz yataktan uzakta ve şarj aleti yetişmiyor. Eminim bir çoğunuz bunu yaşamışsınızdır. İşte bu durumda priz size geliyor. Bu sorunu bir elektrikçi çağırarak çözebilirsiniz.

Pratik Çay Doldurucu

Pratik Çay Doldurucu

Pratik Çay Doldurucu

Hayatta bir çok zorlukla karşılaşıyoruz ve üstesinden gelmek için uğraşıyoruz. Evde, ofiste kalabalığa servis yaparken işimizi kolaylaştırmaya yönelik bir tasarım. Hem daha hızlı servis yapma imkanı sağlayacak hemde o demli oldu bu açık oldu kargaşasına son verecek

 
Bu yazı 1191 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Gri Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri
Yeşil Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri