Japonlar Nasıl Yaşar

japon kızı (2)
Paylaş
 

Japonlarda ki Valide veya Pederin, başka bir Japon eş, dost, akrabayı evine buyur etmesi çok büyük bir olaydır. Genelde Japonlar dışarıda, kafede, restoranda görüşür. Yani öyle misafir buyur etme filan pek yoktur. Olduğu zaman ise davet edilen taraf için çok büyük bir onurdur. Fakat davet edilen taraf ayakkabı ile içeri giremez, bizdeki bu kural Japonlarda da çok önemlidir. Japonlar geleneklerine çok bağlıdırlar.

Çay ikram edildi diyelim, öyle köy ağası gibi oturup muhabbete devam edemezsiniz. Çay ikram edilmesi, artık yeter kalkın gidin anlamındadır.

Evlilik kurumunda güzellik kavramı yoktur. Önemli olan evlenmek, aile kurmaktır. Görücü usulü evlilikte Japonlar birbirlerinin evlerine yüzlerce fotoğraf gönderirler ve evlenecekleri kişiyi seçerler.

Japon kızları üniversiteden sonra evlenmek durumundadırlar ve  evlendikten sonrada genelde işi bırakıp evlerinin hanımı olurlar, erkeklerine çok bağlıdırlar.

Japon erkekleri eşlerinin güzel olup olmamasına bakmazlar. Genelde de güzel kızlarla aile kurmaz Japon erkekleri, çünkü dışarıda bir sürü güzel kız vardır. Japon erkekleri için eşleri kutsaldır. Evlilik kriterleri, Japon kızının duruşu, asaleti ve masumiyetidir.

Japonya’ da kimsenin umurunda değilsinizdir. Don atlet sokağa çık kimse sizi incelemez, uzun uzun bakmaz, bu onlarda çok büyük kabalıktır. Japonlar saygılı ve çalışkan insanlardır.

Japonya’ da hırsızlık, kapkaç gibi olaylar pek yoktur.

Çimmeyi pek sevmezler, çok nadir denize girerler. Japonlar kaplıca hastasıdırlar.

Bu yazı 4793 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Gri Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri
Yeşil Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri