Kendi Spor Odanızı Yapın

spor odası
Paylaş
 

Fazla kilolardan kurtulmak ve vücut geliştirmek için spor salonlarında bir sürü para harcıyorsunuz. Bu durumda evinizde bir spor odası olsun istemez misiniz? Nasıl olacağını dert etmeyin, evinizde bir spor odası yapmak hiçte zor bir şey değil.

Her spor aletinin hazırını bulmak mümkün olduğu gibi kendiniz yapabileceğiniz spor aletleri de vardır. Ahşap kullanarak yapacağınız bu aletlere örnek olarak step tahtası ve bench press sehpasını söyleyebiliriz. 120 cm boyu, 40 cm eni olan bir tahtaya, 4 adet 5 cm eni x 5 cm kalınlığında ve 45, 50 cm uzunluğunda ayak ve bu ayakların aralarına da sabitleme tahtası vidalayıp kendi bench press sehpanızı yapabilirsiniz. 60, 70 cm boyu, 30 cm eni olan bir tahtaya da 5 cm kalınlığı, 5 cm eni ve 30 cm uzunluğunda, tahtanın köşelerinden, yere paralel iki ayak vidalayıp step tahtası yapabilirsiniz. Dambıl ve pilates topu alarak kendi spor odanız için ilk adımları atmış olursunuz. Daha sonra isterseniz koşu bandı, kondisyon bisikleti gibi elektrikli spor aletleri alarak spor odanızı büyütebilirsiniz.

Eğer kilo vermek ve vücut geliştirmek istiyorsanız spor yapmanın tek başına bir işe yaramadığını sakın unutmayın. Kilo vermek ve vücut geliştirmek için beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Eğer düzensiz bir beslenme alışkanlığınız varsa hayalinizdeki vücuda kavuşmanız mümkün olmayacaktır. Sporu hayatınızın bir parçası haline getirdiğiniz ve beslenme alışkanlığınızı düzenlediğinizde sizde değişimi fark edeceksiniz.

Dambıl ile yapılabilecek hareketler için yazımızı okuyunuz – http://hobisiolan.com/dambil-ile-yapilabilecek-hareketler/

spor odası

Bu yazı 1593 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak