Mutfakta İşiniz Artık Daha Kolay

yeşillik-makası
Paylaş
 

Anneme, sen ne yapıyorsun, bu kadar zor ne olabilir, saatlerce yanımıza gelmiyorsun,çık artık şu mutfaktan diye söylenirdim. Kendi evime çıktığımda anladım, evde özellikle de mutfakta iş hiç bitmiyor. Bunun için işleri kolaylaştıracak bir kaç mutfak gerecini sizlere sunuyorum.

Parmak Koruyucu

Parmak Koruyucu

Parmak Koruyucu

Meyve, sebze doğramak bazen sakatlıklara yol açabiliyor. Keskin bıçaklar kan akıtma konusunda çok profesyoneller. Ya acele etmeden sakin sakin meyve ve sebzeleri doğrayacağız, yada bıçaklara karşı parmak koruyucu kalkan kullanacağız.

Muz Dilimleyici

Muz Dilimleyici

Muz Dilimleyici

Pasta yapacaksınız yada misafirlerinize muz ikram edeceksiniz fakat dilimleme konusunda problem yaşıyorsunuz o zaman muz dilimleyici yardımınıza yetişiyor. Bıçakla dilimlerim diyebilirsiniz ama dilimlerin her birinin eşit boyutlarda olmasına önem verenler için güzel bir tasarım.

Tencere Organizatörü

Tencere Organizatörü

Tencere Organizatörü

Nereye koyacağınız konusunda sıkıntı çektiğiniz tencere ve tavalarınızı bu şekilde organize edebilirsiniz. Size yemek yapmadan önce tencere ve tavalara erişim kolaylığı sağlar hemde mutfak dolaplarınızın içinde fazladan yer kazandırmış olur.

Yeşillik Makası

Yeşillik Makası

Yeşillik Makası

Yeşil soğan gibi uzun bir arada doğraması zor olan sebzeleri eşit şekillerde doğramanıza yardımcı olacak bir mutfak gereci.

Baharatlık

Baharatlık

Baharatlık

Baharat kavanozlarını bundan daha güzel koyacak bir yer herhalde olamazdı. Mutfağınıza güzel bir görüntü ve dolaplarınızda yer kazanmanızı sağlayacak.

Kes, Sıyır, Boşalt Aleti

Kes, Sıyır, Boşalt Aleti

Kes, Sıyır, Boşalt Aleti

Bir erkek olarak buna mutfak dilinde bir isim bulamadım ve işlevsel özellikleriyle seslendirmeyi kendimce doğru gördüm. Doğrama tahtasında doğradığınız sebze ve meyvelerin çöpleri tezgahta kalıyor ve çirkin bir görüntü oluşturuyor. Onun için çöpleri doğrama esnasında çok basit bir sıyırma hareketiyle kes, sıyır, boşalt aletinin içine döküyoruz ve işimiz bitince de çöpe boşaltıyoruz.

Bu yazı 846 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak

Gri Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri
Yeşil Renk Dekorasyon Örnekleri ve Önerileri