Sağlıklı Kilo Verme Üzerine Bilgi Ve Öneriler

diyet
Paylaş
 

 

Kilo vermede önemli olan inanmaktır. Birden daha az yemek yemeye alışmak kolay olmayacak ama sonucunda hayalinizdeki vücuda ulaşacağınızdan buna alışmaktan başka çare de kalmayacaktır.

Kilo vermek için öncelikle şeker ve tuzdan uzak durmanız gerekiyor. Çayları şekersiz içmeyi denemekle başlayabilirsiniz.

Tuzsuz yemek hoş olmayacaktır tabi ama yemeklere daha az tuz katarak dengeleyebilirsiniz.

Yağ konusunda zeytin yağı kullanmak en doğru olandır. Ayrıca vücuda yağı doğal yollardan da aldırabilirsiniz. Fındık, ceviz ve benzeri besinler yiyerek vücudunuzun yağ ihtiyacını karşılayabilirsiniz.

Yemek konusunda mutlaka bir programınız olmalı. Diyetisyene giderek, sizin için en doğru diyet programını hazırlatabilirsiniz. Programınız sadece sizin yemek düzeniniz ile kuruludur. Diyet listenizde yazanların hepsine uymanız sizin için daha iyi olacaktır. Ben daha az yiyeyim daha erken kilo veririm diye düşünüyorsanız bu düşünceden vazgeçin. Bu durumda sağlıksız bir diyet yapmış olursunuz ve verdiğiniz kiloları geri alabilirsiniz.

Liste dışında zaman buldukça yürüyüş yapmak size  iyi gelecektir. Yürüyüşü düzenli yapmaya da dikkat edin.

Sonuç olarak diyetisyene de gitseniz, sporda yapsanız işin sizde bittiğini sakın unutmayın. Azim ve kararlılık ile istediğiniz vücuda ulaşabilirsiniz.

Bu yazı 1563 kere okundu.
  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir yorum bırak