Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Elektrikli Zımpara

Geniş Ekran Dar Ekran

Ahşap işleri ile daha profesyonel ilgilenebilmek için evdeki odalardan birini şu sıralar kendime atölye olarak tasarlamaya çalışıyorum. Bunun için kendime masa ve araç gereçlerimi koyabileceğim bir dolap yapıyorum. Yapılışlarını bir sonraki yazımda anlatacağım. Öncelikle masa, sandalye, dolap ve benzeri ahşap işleri yaparken ihtiyacımız olan bir aletten bahsedeceğim. Bu aletin adı, elektirikli veya titreşimli zımpara. Sonunda zımpara kelimesi olduğu için ne işe yaradığı konusunda bir çağrışım yapmıştır.

Elektrikli Zımpara

Elektrikli Zımpara

Tam olarak tahmin ettiğiniz gibi bir alet olan elektrikli zımpara, ahşap çalışmalarımızda pürüzlü olan yüzeyleri temizleyip düzgün bir yüzey elde etmemizde bize yardımcı olur. Normal zımparadan farkı elektirkli, titreşimli olması ile kolunuzun yorulmasını önlemek, daha hızlı zımparalama görevi görme ve daha pürüzsüz bir yüzey sağlamasıdır. Bu kategoride işinizi görecek uygun fiyatlı bir alet olarak Einhell markasını önerebilirim. Bu ürünlerin tek başına zımparalama yaptığını sakın düşünmeyin çünkü ucuna zımpara kağıdını siz takıyorsunuz. Bu durum benim gördüğüm kadarıyla bütün markalarda aynı şekilde oluyor.  Ancak aletlerin kalitesi her zaman değişiyor. Makita, fiyatlarından anlaşılacağı üzere el aletlerinde en iyi markadır. Black & Decker ürünleri de kalite ve iş kolaylığı açısından diğer bir çok markadan iyidir. Onun için elektirkli zımpara olarak eğer Einhell’ i tercih etmek istemezseniz önerebileceğim fiyat olarak uygun ikinci ürün Black & Decker olur.

El zımparası

El zımparası

Alet alırken fiyat bizim ölçümüz olmamalıdır. Yani fiyatı pahalı tamam benim işimi görür diye bir durum söz konusu olamaz. Yapacağımız işe en uygun aleti almak bizim ölçümüz olmalıdır. Bu durumda 6 liralık bir alet ile 100 liralık aletin yaptığı işi yapabiliriz. Bütçem yetersiz olduğu için bende bu şekilde yapmak zorunda kaldım. Elektrikli zımpara alacaktım ancak bu kadar para vermek istemedim ve mağazada ürünlere bakarken el zımparasını farkettim. Daha önce böyle bir aletin varlığından haberim yoktu ve ne işe yaradığını sorarak aldım. Sonuç olarak yaptığı iş elektrikli zımpara ile aynı, farkı elektrik ile değilde kol gücünüzle çalışmasıdır. El zımparası da tercih edebileceğiniz en uygun alettir. Tabii ki elektirkli zımpara ile daha çabuk daha prüzsüz ahşap işler yapabilirsiniz.

Kendi yaptığım yeni çam ağacından masam ile birlikte ahşap atölyemde son durum.

Kendi yaptığım yeni çam ağacından masa ve dolap ile birlikte ahşap atölyemde son durum.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.