Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Evinizde Olması Gereken Hobi Aletleri

66.185 izlenme
Geniş Ekran Dar Ekran

Boş zamanlarınızı en faydalı şekilde değerlendirmek için çeşitli teknik hobilerle ilgilenmeye karar verdiniz. Bu hobiler Ahşap İşleri yani Tesbih, Yüzük, Oyuncak, Masa, Dolap yapımı veya Cam Boyama, Cam İşleme ve benzerleri gibi hobiler olabilir. Hobilerinizi gerçekleştirebilmeniz içinde bir takım aletlere ihtiyaç duyarsınız. İşte yazımda üzerinde duracağım konu bu hobiler için Evinizde Olması Gereken Hobi Aletleri olacak. Unuttuğum, belki hiç bilmediğim aletler olabilir. Sizde yorum yaparak, bu aletlerden bahsedip beni ve hobi tutkunlarını bilgilendirirseniz çok memnun olurum.Not: Eğer evinizde boş bir oda yada bir köşeyi, hobi alanı olarak belirlerseniz hobilerinizi gerçekleştirirken kendinizi daha motive hissedebilirsiniz.

Hobilerinizi yaparken kullandığınız kesici ve delici aletlerden kendinizi korumak için dikkate edin ve iş güvenliği gereçlerini kullanmayı ihmal etmeyin..

Öne Çıkarılmış Görsel: Some rights reserved by toolstop

1- Dekupaj Testere

  • İlk aletimiz; ahşap masa, ahşap dolap yapımında kullanabileceğiniz, genel olarak tahtaları kesmenize yarayacak Dekupaj Testere… Dekupaj testere ile ilgili daha detaylı bilgi için Dekupaj Testere İnceleme yazımıza bakabilirsiniz.

2- Matkap

İkinci aletimiz; ev tadilat işleri, masa yapımı, duvar delme, vidalama ve dolap yapımında size yardımcı olacak Matkap. Eğer matkabı sabitleyip çalışmanız gerekiyorsa Matkap Sehpası ( Tezgahı) veya sütunlu matkap almayı tercih edebilirsiniz.

Matkap vidalama işlerinizde de yardımcı olacaktır ancak biraz ağır olabilir. Bu yüzden Akülü Vidalama Makinalarına da bakabilirsiniz.

 3- Gravür Aleti

  • Üçüncü aletimiz Gravür Aleti, hobicilerin atölyelerinde olması gereken, ahşap ve metal üzerinde delme, kesme, işleme, zımparalama, taşlama ve birçok konuda yardımcıdır. Tesbih, maket işleri (maket gemi vb.), ahşap oyuncaklar ve diğer ahşap işlerinizi gravür aleti sayesinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca Cam ve Gümüş üzerine işlemeler yapabileceğiniz parçalara da sahiptir.

4- Ahşap Torna Makinası

  • Dördüncü aletimiz, her ahşap hobi tutkunun evinde olması gereken Ahşap Torna Makinası. Bu alet ile masa, sandalye ve sehpa ayakları, ahşap şamdan, havan, ahşap yüzük, tesbih ve daha birçok işi yapabilirsiniz. Daha fazla bilgi için; Ahşap Torna Makinası yazımıza bakabilirsiniz.

 

Sırada Ahşap Torna ve Gravür Aleti ile yapabileceğiniz Tesbih Yapımı var…

Tesbih Yapımı

  • zımparalama ve taşlama makinasıTesbih yapımında Torna Makinası ve Gravür aletini kullanabilirsiniz. Buna ek olarak Zımparalama ve Taşlama Makinasını da tercih edebilirsiniz. Eğer Matkap Sehpası alırsanız, zımparalama makinasına gerek kalmadan, gravür aletini sehpaya matkap gibi yerleştirerek tesbih tanelerini zımparalayabilirsiniz. Yine farklı bir sabitleme yöntemi olarak gravür aletini mengeneye sıkıştırarak da çalışabilirsiniz.
  • Ustalarının anlatımıyla tesbih yapımı videoları…

 

 5- Kıl Testere Makinası

  • Beşinci aletimiz, ahşap yüzük yapımı, ahşap oyuncak yapımı ve ahşaba şekil verme konusunda işinize yarayacak olan Kıl Testere Makinası. Ayrıca kontrplak, mdf ve diğer ahşap malzemelerden şekiller çıkartmanıza da yardımcı olacaktır.

6- Elektrikli Zımpara

  • black-decker-ve-makita-elektrikli-zımparaAltıncı aletimiz masa, dolap yapacakların bulundurması gereken bir alet Elektrikli Zımpara. Bu alete para vermek istemeyenler hırdavat marketlerde rahatlıkla bulabilecekleri El Zımparasını alabilirler.

Not: Eklediğim videolardaki ürünlerin fiyatları pahalı olabilir. Çünkü videoları ürünü en iyi anlatacak şekilde olanlardan seçmeye çalıştım. Bu yüzden çok uygun fiyatlara sahip aletlerinde olduğunu unutmayın. Bir aleti alırken birçok ürünü ve mağazayı inceleyip öyle karar verin.

 

Sıradaki hobilerimiz Ahşaba Fotoğraf Transferi, Cam Boyama ve Cama Peçete Transferi

7- Ahşaba Fotoğraf, Cama Peçete Transferi

  • Yedinci olarak; Ahşap üzerine fotoğraf transferi yapmak ve Cam üzerine peçete yapıştırmak isteyen hobiciler için Transfer Tutkalları. Hobi marketlerden veya internetten temin edebilirsiniz. Bu konu ile ilgili detaylı bilgi için mutlaka Ahşaba Fotoğraf Transferi yazımızı da okuyunuz.

 8- Cam Boyama

Son olarak sekizinci aletimiz; Cam Boyama yapacaklar için Sünger Fırça ve  özel Cam Boyaları.. Videodan cam boyama nasıl yapılır, nelere dikkat edilmesi gerekir öğrenebilirsiniz. Ayrıca Cam Boyama yazımıza da göz atabilirsiniz.

 

Sizde bu listeye eklemek istediğiniz hobi aletlerini lütfen yorum yaparak bizimle paylaşın..

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.