Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Fotoğrafçılık

Geniş Ekran Dar Ekran

İlkbahar ile çevremiz renklenmeye, havalar ısınmaya başladı. Artık dışarıda daha çok vakit geçiriyoruz. Hepimizin cebinde de kamerası olan bir telefonu var.  Peki neden doğanın mükemmel renklerini kendi bakış açımızla fotoğraflamıyoruz.

İşte bende bugün gezerken, doğanın bu renklerini gördüm ve bir fotoğraf çekmek istedim. Doğa beni gerçekten etkilemişti. Daha öncelerde günbatımı vs. gördüğüm zaman fotoğraf çektiğim olmuştu ama ilk defa muhteşem bir kare yakalamak istedim. Fotoğraf makinem yoktu ama 8 mp telefon kameram vardı. Çektiğim fotoğraf hoşuma gitti, birkaç fotoğraf daha çektim. Çiçeklerin üzerinde arılar vardı, pek arılara yakın olmayı sevmem ama fotoğraf için biraz yaklaştım. Çam ağacı üzerinde duran bir kelebeği farkettim, yaklaştım öylece duruyordu hiç hareket etmedi, adeta bir günlük ömründe, dünyaya kendinden bir iz bırakmak istiyordu.

Her fotoğraftan sonra daha çok fotoğraf çekmek istiyordum. Doğanın ve hayvanların fotoğraflarını kendi bakış açım ile kaydetmek inanılmaz bir duyguydu. Günün sonunda, bir gün batımı fotoğrafı çekerek, fotoğrafçılığı, özelliklede doğa fotoğrafçılığını öğrenmeye ve daha profesyonel fotoğraflar çekebilmek içinde bir fotoğraf makinesi almaya karar verdim. Hobisiolan.com’ un amacıda bilinen yada öğrenilen bilgiyi hobi tutkunları ile paylaşmak olduğu için sitede bir ” Fotoğrafçılık ” kategorisi açtım.

Öncelikle bugün hissettiklerimi, yaşadıklarımı hobi tutkunu siz değerli okurlara anlatmaya çalıştım, dinlediğiniz, okuduğunuz için hepinize teşekkür ederim. Umarım sizlerde doğaya daha yakın olmanın hissetirdiği mutluluğu, heyecanı yaşamak, kendi bakış açınızla doğanın mükemmelliğini  kaydetmek istersiniz ve cep telefonunuzla bile olsa bir fotoğraf ile bu alanda ilk adımı atarsınız.

Bugün çektiğim fotoğraflar…

Gün Batımı

Fotoğraf Flickr: Hobisiolan.com

Doğa, Çiçek, Kelebek ve Arı

Fotoğraf Flickr: Hobisiolan.com

İlkbahar' da ağaçlar

Fotoğraf Flickr: Hobisiolan.com

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.