Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Fotoğraflarınızı Ahşap Bloklarda Sergileyin

Geniş Ekran Dar Ekran

Ahşaba Fotoğraf Transferi

Evinizde dekoratif amaçlı kullanabileceğiniz veya sevdiklerinize hediye edebileceğiniz bir kendin yap projesi ile karşınızdayız. Projemizi yapmakta, malzemelerini bulmakta çok kolay hiç merak etmeyin.

Öncelikle, ahşap üzerine çıkartmak istediğiniz fotoğrafı renkli veya siyah- beyaz şekilde yazıcıdan istediğiniz bir boyutta çıktı olarak alın.

Aldığınız çıktının boyutunda 1 ahşap blok temin edin. (Bir marangozda veya kerestecilerde bulabilirsiniz. Çam kerestesi olabilir. )

En önemli malzemeler olan fotoğrafı ahşaba çıkartmaya yarayacak Mod Podge Matte Tutaklı ve Artdeco Transfer Tutkalı (Videodaki ürün liqutex gloss jel). Bu malzemeleri Google’ da ” mod podge matte hobi ”, ”artdeco transfer yapıştırıcı ” yazıp aratarak veya aşağıdaki adreslerden temin edebilirsiniz. Belirtmek isterim ki aşağıdaki adreslerle hiçbir bağlantım yoktur, bu adreslere sadece sizlere bu malzemeleri bulmanızda kolaylık olması için dediğim anahtar kelimeleri Google’ da aratarak ulaştım.

http://www.hobi24.com/plaid-mod-podge-matte-236ml

http://www.hobi24.com/plaid-mod-podge-matte-118ml

http://www.hobievi.com/artdeco-transfer-yapistirici-120-ml-p-7116.html#.VFFqH_msXrQ

Ahşap-Zemine-Foto-Transfer

Some rights reserved by PhotoDu.de / CreativeDomainPhotography.com

Malzemelerimizi temin ettikten sonra Transfer Yapıştırıcıyı; zımparalanıp, temizlenmiş ahşap zemin üzerine hava kabarcığı kalmayacak şekilde sürüyoruz ve fotoğrafımızın çıktısını üzerine  yapıştırıyoruz. Bu aşamadan sonra 8- 10 saat kadar yapıştırıcının kurumasını beklememiz gerekiyor. Bu süre sonunda ıslak bir bezle kağıdı ahşabın üzerinden yavaşça temizliyoruz. Sonra Mod Podge tutkalını da sürerek tekrar kurumaya bırakıyoruz ve kuruduktan sonra Ahşap Fotoğrafımız hazır oluyor. Artık istediğiniz fotoğraflarınızı ahşap bloklarda bu şekilde sergileyebilirsiniz.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.