Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Gravür Aleti

2.857 izlenme
Geniş Ekran Dar Ekran

Gravür aleti; hobi tutkunu olan herkesin atölyesinde olması gereken bir alettir. Ahşap, metal ve gümüş üzerinde delme, kesme, işleme, zımparalama, taşlama, parlatma gibi birçok konuda yardımcıdır. Tesbih, maket işleri (maket gemi vb.), ahşap oyuncaklar, ahşap yüzükler ve diğer ahşap işlerinizi gravür aleti sayesinde rahatlıkla yapabilirsiniz. Ayrıca; cam ve gümüş üzerine işlemeler yapabileceğiniz, rengi bozulmuş gümüşlerinizi parlatabileceğiniz parçalara da sahiptir. Bazı gravür aletlerinden bahsedecek olursak.Ahşap işleri üzerine kaliteli aletleri olan Dremel markası karşımıza çıkmaktadır ancak fiyatları pahalı olduğu için ben, işlerimde farklı markalar tercih ediyorum. Bu yüzden sizlere tanıdığım, bildiğim ve kullandığım aletleri anlatarak yardımcı olacağım.

Maestro Gravür Seti

Maestro Gravür Seti

Maestro MT CF1037 Gravür Seti; fiyatı ve işlevi bakımından kullanmayı tercih ettiğim, küçük hobi odamın bir parçası. Zımparalama, delme, oyma işlemlerinde bana yardımcı oluyor. Aletin 7 hız seviyesi var ama hem yeterli olduğu hemde yüksek ses çıkardığı için 4. seviyeden yukarıda kullanmadım. Maestro MT CF1037 gravür setinin masa kenar sabitleme ve uzatma kablosu olmadığından uzun süreli çalışmalarda elinizin yorulmasına sebep olabilir. Bunun fiyatını düşürmek için yapıldığını düşünüyorum. Maestro MT CF1037 gravür setini başlangıç için hobici arkadaşlara tavsiye edebilirim. Bu aletin sesini ve nasıl çalıştığını Ahşap Yüzük Yapımı başlıklı yazımız için çektiğimiz videoda görebilirsiniz.Lotus Gravür Seti

Lotus Gravür Seti

Lotus 210 Parça Gravür Seti, Maestro MT CF1037′ de olan uzatma kablosu eksikliğini gidererek, el yorulmasını azaltıyor ve hassas çalışmalarda performansı artırıyor. Maestro’ dan daha fazla parça barındırması bir diğer avantajı olarak, tercih edilebilirlikte Lotus markasını ön geçiriyor. Eksiklik olarak, dış iskeleti kalitesiz bir ürün görüntüsü veriyor. Cam üzerinde işleme yapacak hobicilerin uzatma kablolu gravür aleti almasını tavsiye ederim. Fiyatı Maestro’dan biraz pahalı ancak ekstra delme, zımparalama, masa kenar sabitleme ve uzatma kablosu olduğu için tercih edebilirsiniz. Gravür aleti başlıklı yazımızın burada sonuna gelmiş bulunuyoruz. Şimdi dilerseniz hobi aletleri hakkında bilgiler verdiğimiz Evinizde Olması Gereken Hobi Aletleri başlıklı yazımızı inceleyebilirsiniz.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap
2 Yorum Yapıldı
  1. Özgür ALPARSLAN dedi ki:

    Hocam iyi aksamlar dogal taş kesme işlemide yaparmı acaba gravürlerle

    1. hobisiolan dedi ki:

      Evet, taş kesme içinde uç parçası mevcuttur.