Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

İçinizdeki Düşman,”Ben”

Geniş Ekran Dar Ekran

Hızla tükenen hayatınızda geride hep pişmanlıklar mı bıraktınız? Yapmak istediğiniz ama yapamadığınız şeyler nelerdi? Bu zamana kadar kaç kere keşke dediniz? Yapamadığınız şeyleri, niye yapamadığınızı hiç düşündünüz mü? Bir çok yazıya kendi kendime soru sorarak başladığımı söyleyebilirim. Eğer takip ediyorsanız sizinde dikkatinizi çekmiştir zaten.

Aslında hepimiz aklımıza takılan konularda kendimize soru sorar,cevaplar ararız. Cevabı olmayan sorularımız vardır ama sorusu olmayan cevaplarımız yoktur. En çok konuştuğumuz kişi kendimizden başkası değildir. İnsan önce kendinin en yakın dostu, sırdaşı ve arkadaşıdır. Başkalarıyla paylaşamadığınız üzüntülerinizi, sevinçlerinizi, sırlarınızı, gelecek planlarınızı, problemlerinizi, birisi hakkında düşündüklerinizi ve keşkeleri hep kendinize anlattınız. Hatta, bir kıza çıkma teklifi ederken söyleyeceklerinizi, işinizde ertesi gün yapacağınız sunumu kendinizle prova ederek, içinizdeki sizle paylaştınız. Bu durumda, ” Kendi kendine konuşmak delilikse, dünyadaki herkes delidir. ” demek yanlış olmaz sanırım.

İnsan özgür doğar ancak kendine zincir vuracak içindeki düşman benini yaratır. Yanlış kararlar vermemize sebep olan, pişmanlıklarımızı yaratan, ona yapamayacağını söyleyen başkalarını fazla önemseyen, aslında insanın kendisidir.

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.