Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Tumblr Ve Daha İyi Fotoğrafçılığın Sırları

Geniş Ekran Dar Ekran

Genellikle büyük fotoğraflar eğitimli bir göz ve bazı deli beceriler gerektirir. Çoğumuz bu becerilere sahip olmak ister fakat profesyonel derecede bir becerimiz olsun istemiyorsak, bas-çek iyi fotoğraflar görmek bana yeter diyorsanız bu makaleye bakmanızda fayda var.

Öne çıkarılmış görsel: Photo by puliarf

Fotoğrafçılık, pahalı makineler ve öğrenmek için karmaşık ekipman anlamına gelmez. Bu sanatı öğrenmek istiyorsak sadece fotoğraflarla biraz zaman geçirmemiz gerekir. Sosyal medyada Tumblrde de faydasını göreceğiniz, daha iyi fotoğraflar çekmek için uygulayacağımız kurallar şöyle;Diğer Fotoğrafçıları İzleyin

Diğer insanların sanat dünyasında neler yaptığını gözlemleyebilirsiniz. Onları sosyal ağlardan takip edip yayınladığı fotoğraflardan ilham alıp yeni fikirler edebilirsiniz. Aynı zamanda fotoğraflarının teknik analizlerini çıkarmaya çalışın. Renk,derinlik,ışık açısı gibi kavramları dikkatle izleyin. Eleştirisel bir yaklaşımda izleyin, bu size kendi tarzınızı oluşturmada yardımcı olur.

Sorular Sorun

Takip ettiğiniz fotoğrafçılara çevrim içi sorular sorun. Gerçekten sıra dışı bulduğunuz fotoğraflar hakkında onların ne söylediğine dikkat edin. Sorularınız şu yönde olsun ; ”Onu nasıl yakaladın? Hangi kamera ve lensi kullandın?” . Çünkü her fotoğrafçı çektiği resmi hayranları ile paylaşıp birkaç cümle söylemek ister.

Her Yerde İlham Bulun

Size ilham veren alanlar sınırlı olmamalıdır. Herhangi bir renk, moda, sokak stili, aklınıza gelebilecek her şeyden ilham alıp fotoğraflarını çekin. Sonra bu fotoğrafları arkadaşlarınızla tartışın, fikirlerinizi anlatın. Bu size tarzınızı gösterecektir. 

Akıllıca Ara

Tumblr de fotoğraflar ve tag sistemi istediğiniz yazının tam tütünü bulmak için arama yapar. Kaliteli fotoğraflar bulup, daha özel ve olağandışı fotoğraflar görmek istiyorsanız akıllıca aramalar yapın. Kamera modeli veya fotoğraf dergisi gibi aramalar…

Fotoğraflarınızı Paylaşın

Sadece Tumblr ile sınırlı kalmayın. Diğer sosyal ağlar ile fotoğraflarınız paylaşıp kitlenizi artırın bu sizi fotoğrafçılık da kademe almanızı sağlayan sizi argoda, ”gaza getiren” kurallardandır. 

Daha Fazlası İçin Fotoğrafçılığın Püf Noktaları Yazımıza Bakabilirsiniz…

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.