Bizi Sosyal Medyada Takip Edin

Yatak Odası Nasıl Dekore Edilir?

1.215 izlenme
Geniş Ekran Dar Ekran

Daha önce yatak odası dekorasyon örneklerini sizlerle paylaşmıştık. Aslında ilk olarak yatak odası nasıl dekore edilir önerileri, daha sonra örnekleri paylaşmak daha güzel olurdu ama bizde her geçen gün yeni bilgiler öğreniyor, kendimizi geliştirmeye çalışıyoruz. Bazen hatalarımız oluyor ve bunları mazur görmenizi diliyoruz. Bu yazımızda, evimizin en çok kullanılan odalarından, günün yorgunluğunu atmamıza yardımcı, güzel sabahlara uyandığımız yatak odaları nasıl dekore edilir sorusuna çözümler arayacağız…

 

İlk olarak yatak odası yerleşiminde göze hoş gelecek, odayı ve sizi daraltmayacak ve rahat uyku uyumanızı sağlayacak mobilyalar, renkler ve yerleşimler tercih edilmelidir.

Rahat uyku uyuyabilmeniz içinde, yatak odanızın perdelerinin ışık geçirmeyen perdeler olmasına ve dışarıdaki seslerin odanıza girip sizi rahatsız etmesini engelleyecek ses yalıtımı olmasına dikkat edilmelidir. Rahat uyku uyumanızı sağladıktan sonra odanın dekorasyonu, yerleşimi kısmına geçebiliriz. Unutmayın her şeyde ilk ölçünüz rahatınız olmalıdır. Nasıl rahat edecekseniz yatak odanızı o şekilde dekore etmelisiniz.

yatakodası dekorasyon 2

Yatak odanızı dekore etmeden önce, odanın büyüklüğü göz önüne alınmalıdır. Küçük bir yatak odanız var ise odanızı geniş göstermek için açık renk duvar rengi tercih edilmelidir. Gardırop kapaklarının üzerinde ayna olması da odanızı geniş gösterecektir. Odanın yeterince aydınlık olması da yatak odasını geniş gösterecek bir diğer etkendir. Yatak odasında gerektiğinde loş, gerektiğinde de aydınlık bir ortam sağlamak için ayarlanabilir aydınlatmalar tercih edilmelidir. Bunun yanında yatak odasında yer tasarrufu için bazalı bir yatak alarak bazanın içi yada normalden daha yüksekte yatak kullanılarak yatağın altı değerlendirilebilir. Yine oda da yer tasarrufu için kapı girişinin üstüne bir dolap yapılabilir. Küçük oda da gelinlik tarzı perdeler yerine stor perde kullanarak, perdelerin toplandığı alandaki yere de bir dolap yapılabilir. Böylece eşyalarınızı koyacak daha fazla alan kazanmış olursunuz.

Geniş odalarda yeterince alan olduğu için pek sorun yoktur ama dikkat edilmez ise geniş oda kullanışsız bir hal alabilir. Daha fazla fikir edinmek için Yatak Odası Dekorasyon Örnekleri yazımızdaki örneklere ve dost sitemiz olan Dekorekrani.com’ da Yatak Odası Dekorasyonu Nasıl Olmalıdır yazısına bakabilirsiniz.

yatak odası 1

BU VİDEOYU SOSYAL MEDYA HESAPLARINDA PAYLAŞ
Yorum Yap

Bu konuya henüz bir yorum yapılmadı.